Лісівники Черкащини заготовили понад 64 тонни лісового насіння

Лісівники Черкащини підготувалися до наступної лісокультурної кампанії – зібрали урожай лісового насіння. Протягом 2022 року лісові господарства області заготовили його 64 542 кг.

У лісгоспах зібрано 48161 кг жолудя. Заготовили 15244 кг насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину. Крім того, заготовили 491 кг насіння сосни звичайної. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як горіх грецький, ясен, береза, клен, липа, слива, абрикос, вишня та ін.

У 2022 році сприятливі погодні умови позитивно вплинули на врожайність насіння дуба. Тож лісівники Черкащини виконали план із заготівлі лісового насіння для забезпечення подальших лісогосподарських заходів.

Протягом зими насіння зберігатиметься у відповідних умовах, а навесні буде висіяне в лісових розсадниках та використане при створенні лісових культур.

Наразі триває заготівля насіння сосни звичайної. У держлісгоспах переробляють шишки та висушують їх у шишкосушарках, а вже готове насіння зберігають у закритих ємностях у спеціальних холодильних камерах, розповіли в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.