Лісівники Черкащини заготовили понад 73 тонни лісового насіння

заготівля_лісУ держлісгоспах Черкащини триває збір лісового насіння листяних порід. Усі підприємства області збільшують обсяги заготівлі лісового насіння. Наразі вже заготовлено понад 72,5 тонни жолудя та горіха чорного – цього майже достатньо для забезпечення власних потреб, розповіли в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

У держлісгоспах зібрано 61,4 т жолудя, з них 53,1 т жолудя дуба звичайного та 8,4 т жолудя дуба північного. Також заготовлено 11,1 т насіння горіха чорного, який добре зростає в наших кліматичних умовах та має цінну деревину.

«Цьогоріч констатуємо неврожай на жолудь. Несприятливі погодні умови, посуха призвели до того, що велика кількість жолудя обсипалась ще до моменту дозрівання. Тому значно більше часу затрачається для відбору саме якісного, здорового жолудя», – зазначає головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Станіслав Левицький.

Збір лісового насіння триває. Частина зібраних жолудів буде висіяна у лісові розсадники. Решта лісового насіння протягом зими зберігатиметься у відповідних умовах – і вже навесні буде висіяна у лісорозсадники та використана при створенні лісових культур.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *