Поради лікаря зі Сміли як допомогти курцям позбутися пагубної звички

images-cms-image-00014393816 листопада відзначають Міжнародний день відмови від куріння. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. Більше того, практично кожні 10 хвилин вмирає курець. Експерти прогнозують, що буквально через 10 років цей показник смертності збільшиться до одного курця в 3 секунди.

Цей день відзначають і в нашому місті. Це прекрасний привід задуматися над тим, що в нашому місті зараз курить близько десятої частини жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників, інформує газеті “Сміла” фельдшер кабінету формування здорового способу життя Поліклініки для дорослих Наталія Зінченко.

Процес припинення куріння може бути тривалим та непростим. Якщо поряд є близька людина, яка готова підтримати та допомогти у цьому, вірогідність досягти успіху значно підвищується. Саме тому члени родини, друзі, родичі можуть зіграти важливу роль у процесі відмови від куріння та допомогти кинути курити назавжди.

Якщо ви хочете допомогти своїй близькій людині позбутися згубної залежності, можете скористатися такими порадами:

  • скажіть, що ви готові і хочете допомогти і що на вас можна розраховувати;
  • коли ви йдете кудись разом, вибирайте місця, де не курять;
  • пропонуйте спільні прогулянки та спільну фізичну активність;
  • будьте поряд! Іноді людині, яка перебуває у процесі припинення куріння, потрібно просто поговорити;
  • покажіть позитивний приклад, як ви справляєтеся зі стресом або поганим настроєм без сигарет;
  • нагадуйте, що без сигарет життя стане кращим – яскравішим та цікавішим;
  • звертайте увагу людини на усі позитивні моменти, пов’язані з припиненням куріння, зокрема, нагадуйте про причини, заради яких людина вирішила кидати;
  • говоріть про те, що більшість людей пробують кинути курити декілька разів перед тим, як кинуть остаточно. Однак кожна спроба все одно є кроком до поставленої цілі;
  • підтримуйте та заохочуйте людину навіть тоді, коли вона робить щось не так;
  • не дозволяйте втратити віру у себе та свій успіх.
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *