Легалізація заробітної плати – це забезпечення майбутнього для кожного з нас

«Важливою проблемою сучасності є легалізація трудових відносин та прозора виплата заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту», – відзначив начальник Смілянської ОДПІ Костянтин Синьогуб під час зустрічі з ЗМІ.

«На сьогодні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства, не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах». Насамперед, такі працівники позбавлені соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті) та в інших випадках, передбачених законодавством.

Найманий працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування – такі фактори обов’язково вплинуть на розмір пенсії в майбутньому.

Боротьба із виплатами «в конвертах» є одним із пріоритетних напрямів роботи Смілянської ОДПІ.

Так, фахівцями відділу податків і зборів з фізичниї осіб постійно проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарської діяльності, організовуються індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, які виплачують зарплату нижче мінімально встановленого рівня або мають заборгованість із виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб.

Для більш ефективного результату у даному напрямку податкова інспекція тісно співпрацює з міською та районною радами.

Так, за 8 місяці 2016 року здійснено 8 спільних засідань робочої комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат, проведенно 569 співбесід з керівники підприємств, що мають заборгованість із зарплати та податку на доходи фізичних осіб, а також нараховують заробітну плату в мінімальному розмірі.

За результатами здійснених заходів:

– 299 платниками працевлаштовані 591 особа з легалізованим фондом оплати праці 1157,3 тис.грн., додатково надійшло 211,3 тис.грн. ПДФО, 259,3 тис.грн. ЄСВ та 17,7 тис.грн. військового збору.

– 83 громадян (наймані особи без оформлення та громадяни які здійснюють несистематичну діяльність) зареєструвались в якості СГ- фізичних осіб та додатково сплатили 25,7 тис.грн. ЄСВ та 16,6 тис.грн. єдиного податку (без врахування платників 3 групи).

– 221 платників збільшили розмір заробітної плати та загальний фонд оплати праці на суму 1087,7 тис.грн. та додатково сплатили 269,0 тис.грн. ПДФО, 376,7 тис.грн. ЄСВ та 24,7 тис.грн. військового збору.

Шановні громадяни! Подбайте про достойне життя для себе і своїх близьких – вимагайте від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Потрібно чітко усвідомлювати, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може позбавити Вас у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – це, насамперед, гідні умови життя для кожного з нас», – наголосив Костянтин Іванович.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.