Костянтин Омаргалієв про фінансову підтримку для смілянського теплопостачальника

DSC0294Облдержадміністрація звернеться до Кабміну з клопотанням про виділення коштів резервного фонду державного бюджету на погашення боргів «Смілатеплокомуненерго» на безповоротній основі. Йдеться про понад 37 млн грн. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв під час наради щодо забезпечення стабільного теплопостачання у Смілі та запобігання виникнення надзвичайної ситуації внаслідок його припинення.

Долучився до вирішення «теплового» питання Сміли Президент Петро Порошенко. Тоді торік у листопаді під час його участі у позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС ухвалили рішення щодо відновлення газопостачання теплогенеруючих та теплопостачальних організацій міста.

Водночас Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Мінфіном, Мінрегіонбудом, облдержадміністрацією та НАК «Нафтогаз України» за участю Смілянської міської ради мали опрацювати питання виділення більше 37 млн грн позики з резервного фонду державного бюджету. Ці кошти необхідні, аби запобігти виникненню надзвичайної ситуації у Смілі внаслідок припинення газопостачання.

– Наразі Сміла не готова дати гарантій та графіку повернення позики з державного бюджету, – констатував заступник голови облдержадміністрації. – Передбачалося виділення Черкаській облдержадміністрації безвідсоткової позики Смілі. Її необхідно погасити до серпня 2020 року. Втім місто не готове зараз взяти на себе таке зобов’язання і забезпечити фінансові гарантії. Тому ми вкотре звернемося до Києва, аби повернутися до питання розгляду на Кабміні цього питання. Зокрема, аби позика стала безповоротною. У свою чергу місто надасть документальні підтвердження того, що погасити надану з держбюджету позику воно не зможе.

Завершуючи нараду, посадовець дав доручення підготувати всі необхідні документи у найкоротші терміни. Зокрема це стосується фінансового обґрунтування Смілою її неспроможності погасити пропоновану державою позику.

Прес-служба Черкаської ОДА

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *