Компенсація витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

Наприкінці серпня Уряд запровадив програму за якою роботодавець, що працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця.

Так, роботодавець, який надав роботу людині з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце, може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 15 мінімальних заробітних плат (на сьогодні 100,5 тис. грн ) – за осіб з інвалідністю І групи та до 10 мінімальних заробітних плат (67 тис. грн.) – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю II групи.

Що можна купити? Перелік допоміжних засобів досить великий. Зокрема, включає такі позиції:
меблі та фурнітура для робочих місць;
комп’ютери та оргтехніка;
програмне забезпечення;
поручні та бруси;
машини для виробництва та оброблення;
засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях тощо.

Більш докладний перелік допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю викладений у додатку 1 до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю роботодавець впродовж 90 днів може подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.

До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:​
копію документа, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);​
документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).

Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів у 10-денний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні.

За детальною інформацією роботодавці можуть звертатися до Смілянського управління ЧФ Черкаського обласного центру зайнятості або за тел: 093 479 72 44.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.