«Кількість виписаних рецептів на доступні ліки в області зростає», – Ярослав Березань

20258384_581053722063546_2989020018986128930_n_2-e1511526384963Більше 372 тисяч рецептів на «доступні ліки» вже виписали лікарі для 180 тисяч хворих Черкащини. На це передбачено понад 11 млн грн, говорить заступник очільника області Ярослав Березань.
На сьогодні до реалізації в області програми «Доступні ліки» вже долучилося 267 аптек. Загальний бюджет програми на Черкащині становить 15 мільйонів 945 тисяч гривень.
– Збільшення попиту черкащан на «доступні ліки» та кількості аптек, які долучилися до цієї програми, свідчить, що така здорова ініціатива реально діє, – відзначає Ярослав Березань. – Бронхіальна астма, серцево-судинні захворювання та діабет ІІ типу є найпоширенішими та найнебезпечнішими хворобами не тільки на Черкащині, а й в Україні загалом. І лікування цих хвороб часто дуже вартісне. Завдяки ж «доступним лікам», які можна отримати за програмою безкоштовно або з невеликою доплатою, маємо дійсно дієву можливість попередити ускладнення хронічних захворювань у людей. У перспективі зможемо говорити про збільшення тривалості життя та суттєве зменшення смертності серед населення. Про збільшення кількості виписаних рецептів у цілому по країні зазначають і в Міністерстві охорони здоров’я України. Загалом, за 8 місяців роботи програми, «доступні ліки» отримали за 10 мільйонами рецептів на суму 390 мільйонів гривень. Нині в програмі бере участь кожна третя аптека в Україні.

Довідково: Урядова програма «Доступні ліки» – це одна зі складових великої реформи системи охорони здоров’я, яка не змінювалася протягом 26 років. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України безпечними життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і допоможуть уникнути ускладнень та передчасної смертності.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсація) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. На реалізацію програми в 2017 році у держбюджеті передбачено 700 млн грн. Наступного року у проекті бюджету закладено 1 млрд грн для лікування. До кінця року програму «Доступні ліки» планують розширити ще на 3 нозології.

Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Прес-служба Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *