Керівників закладів, які формально переводитимуть медиків на неповний робочий день, штрафуватимуть

штрафВ обласному управлінні Дежрпраці нагадують рботодавцям, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», передбачене підвищення рівня заробітної плати для лікарів та медичних сестер.

Зокрема, розмір зарплати медпрацівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повний місяць на 2022 рік має бути не менше:

– 20000 гривень – для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою;
– 13500 гривень – для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Якщо лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх зарплата розраховуватиметься пропорційно до відпрацьованого часу.

Іноді, щоб не виплачувати лікарям базову зарплату, яка встановлена Урядом, керівники медичних закладів на папері переводять працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий час.

У Держпраці наголошують, така ситуація є порушенням трудового законодавства і є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має право звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці.

Після отримання скарги фахівці Держпраці проведуть перевірку. Якщо буде встановлено, що медпрацівника формально перевели на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 гривень за кожного працівника.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *