КЕРІВНИКІВ НАВЧАЛИ ДІЯТИ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

На виконання заходів щодо навчання керівників, які забезпечують виконання завдань цивільного захисту, 27 травня в сесійній залі Будинку рад відбулося заняття з керівним складом виконавчого комітету міської ради та районної державної адміністрації. Також були залучені начальники служб цивільного захисту, голови, секретарі сільських рад, голови комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, евакуаційних комісій, керівники окремих структурних підрозділів.

Заняття проводили досвідчені спеціалісти Навчально-методичного центру  безпеки життєдіяльності обласної державної адміністрації. До присутніх були доведені питання про зміни в законодавчій базі цивільного захисту, зокрема Кодексу цивільного захисту, висвітлені вимоги щодо повноважень органів місцевого самоврядування, завдання і обов’язки голів комісій та керівників суб’єктів господарювання. Окремо розглянута робота начальників цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, безпосередньо пов’язаних з можливим веденням бойових та терористичних дій на території Смілянщини.

З посиланням на події на Сході країни розглянуті питання роботи голів евакуаційних комісій та порядок проведення можливої евакуації населення за територіальним принципом.

Найбільш жвавим та дієвим стало обговорення медичного забезпечення, зокрема, практичних дій при наданні медичної допомоги при можливих надзвичайних ситуаціях.

Представники Навчально-методичного центру наголосили на вимогах ст. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 «Про порядок проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту», де йдеться, що особи керівного складу та фахівці органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три-п’ять років зобов’язані проходити функціональне навчання.

Микола УШАКОВ,

в.о. начальника відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *