Із початку року в області було конфісковано понад 130 земельних ділянок, власниками яких були іноземці чи особи без громадянства

На виконання доручення в.о. Голови Держгеокадастру Сергія Завадського працівники Держгеокадастру протягом першого півріччя 2023 року опрацювали відомості Державного земельного кадастру щодо незаконного володіння землею сільськогосподарського призначення іноземцями та особами без громадянства.

За результатами аналізу було виявлено земельні ділянки с/г призначення, які у власності іноземців та осіб без громадянства, у тому числі громадян держави, визнаної Україною державою-агресором або державою-окупантом.

Тож, було забезпечено вжиття заходів щодо припинення прав власності на такі земельні ділянки, внаслідок чого: відкрито 301 судове провадження про конфіскацію земельних ділянок с/г призначення (493 ділянки загальною площею 716,65 га).

За результатами розгляду таких справ вже прийнято 87 судових рішень про конфіскацію 138 земельних ділянок с/г призначення загальною площею 186,87 гектара, інформують в обласному управлінні Держгеокадастру.

Довідково: законодавством України визначено, що землі с/г призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, упродовж року, підлягають відчуженню. Якщо така земельна ділянка не була відчужена власником протягом визначеного строку, то вона підлягає конфіскації за рішенням суду.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.