Із наступного року Нацбанк розпочне вилучати паперові банкноти, номіналом від 5 до 100 грн

З 1 січня 2023 року Національний банк розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003 – 2007 років (попереднього покоління).

Як повідомили у Нацбанку, замість них в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети:
▪️обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року;
▪️банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Банкноти попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу, мають значну зношеність. Їх заміна дасть змогу поліпшити готівкові розрахунки та їхню зручність для населення. Також, поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян.

З початку наступного року Національний банк спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот. Із банків банкноти попереднього покоління більше не повертатимуться в обіг. Їх передаватимуть для подальшої утилізації.

Проте такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами, їх не потрібно буде спеціально обмінювати.

Водночас поступово в обігу з’являтимуться “сріблясті” монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналами 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.