Із березня сміляни отримуватимуть підвищені пенсії

пенсии-в-украине-640x394Як інформують у Смілянському відділі обслуговування громадян ПФУ, у березні «трудова», «військова» пенсія, пенсія по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС буде перерахована.

Індексація виплат відбудеться відповідно до прийнятої 16 лютого цього року постанови № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році».

Документом визначено коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні для індексації пенсії з 1 березня 2022 року – 1,14. Мінімальний розмір підвищення в результаті індексації «трудової» пенсії, «військової» пенсії (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсії по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 100 гривень.

До «трудової» пенсії, призначеної за зверненнями до 31 грудня 2021 року включно, яка не підвищується з 1 березня 2022 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 135 гривень.

Крім того, на коефіцієнт 1,14 підвищуються розміри:
– пенсії, призначеної до 31 грудня 2021 року включно військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та членам їх сімей;
– мінімальних розмірів пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– щомісячних компенсаційних виплат, передбачених для осіб від 75 до 80 років та віку 80+.

Окрім того, постанова передбачає встановлення додаткових гарантій щодо розмірів мінімальних пенсійних виплат.

Передбачено встановлення щомісячних доплат до пенсій:
– особам, які отримують «трудову» пенсію та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30 років – жінки) або є особами з інвалідністю І групи, в яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2300 гривень, в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру;
– особам, які не працюють та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат (незалежно від їх виду) не досягає 2100 гривень, у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Перерахунки пенсії проведуть автоматично, тож додаткових звернень не потрібно. Виплачуватися перерахована пенсія буде з березня у встановлені дати.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *