Історичне досягнення для України: Ілля Ковтун виборов срібло чемпіонату світу зі спортивної гімнастики

Чемпіонат світу зі спортивної гімнастики відбувся в бельгійському Антверпені. Першу медаль для України на змаганнях виборов черкаський гімнаст Ілля Ковтун. Він став срібним призером чемпіонату світу з багатоборства.

Це досягнення до всього стало історичним для України, оскільки раніше представникам нашої чоловічої збірної не вдавалося підійматися вище третього місця в багатоборстві на світових першостях.

Кваліфікувавшись до фіналу з 18-м результатом, 20-річний гімнаст впевнено пройшов усі шість видів і у підсумку набрав суму 84.998, поступившись лише олімпійському чемпіону Токіо-2020 Дайкі Хасімото з Японії (86.132) і на 0,666 бала випередивши бронзового призера американця Річарда Фредеріка.

Відзначимо, що для Іллі Ковтуна це друга медаль чемпіонату світу в кар’єрі після бронзи в багатоборстві, яку він виборов 2021 року в Кітакюсю (Японія).

«Це дуже важкий час для моєї країни, тому це дуже особлива медаль», – відзначив в інтерв’ю офіційному сайту FIG, Olympic channel та USA Today Ілля Ковтун. – Я виступив краще, ніж у кваліфікації, зробив усе, що міг і пишаюся цим».

Тренує спортсмена Ірина Надюк.

Ілля – перший гімнаст в Україні, котрий виборов дві медалі ЧС із багатоборства», – наголошує тренерка.

За матеріалами НОК України

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.