Іспит на знання державної мови не склали майже 15% учасників

іспитиЗа результатами перших двох місяців проведення іспиту на знання державної мови близько 15% чиновників та претендентів на держпосади не склали іспит з української мови.

Про це на брифінгу повідомила голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська, передає osvita.ua.

За її словами, протягом 2 місяців після запровадження іспитування на знання державної мови комісія видала понад 22 тисячі сертифікатів.

«Усі вони є у відкритому доступі на сайті Нацкомісії, і будь-хто може за прізвищем знайти відповідний сертифікат в Реєстрі державних сертифікатів», – зазначила Орися Демська.

Також вона розповіла, що іспит на володіння українською мовою зазнав трансформації, внаслідок чого його тривалість скоротилася з двох годин до 30 хвилин.

У зміненому форматі іспит містить лише тестову та усну частину (монолог), порівняно з еталонним варіантом, який містив 4 частини: тестову, текстову, монолог та діалог.

За словами Орисі Демської, така зміна формату дозволила значно збільшити пропускну здатність іспиту до понад 16 тисяч людей на місяць.

Повний іспит у 4 частинах збережений для іспитування на набуття громадянства і триває 150 хвилин.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *