Інтернет-центр у міській бібліотеці

Нещодавно нашу центральну міську бібліотеку відвідала представник від програми «Бібліоміст», з метою перевірки виконання покладених завдань щодо надання нових послуг громаді.
Нагадаю, що рік тому в чотирьох публічних бібліотеках, переможницях міжнародного гранду програми «Бібліоміст», було відкрито Інтернет – центри. Завдяки безкоштовному доступу до Інтернету, користувачам надавались різноманітні послуги: спілкування з рідними скапом, замовлення квитків на потяг, пошук роботи, навчання роботи на ПК, пошук схем для в’язання і вишивки та багато інших. Бібліотекарі неодноразово ділилися своїми історіями успіху щодо обслуговування смілян та гостей міста. Одна з таких історій була про користувачку-переселенку з зони АТО (Донецької області). Нажаль, маючи вищу освіту спеціаліста-перекладача, жінка змушена була покинути рідне місто та роботу і зупинилася в Смілі. Щодня вона проводила багато часу в центральній міській бібліотеці в Інтернет – центрі, розсилаючи свої резюме у різні організації для пошуку роботи. І врешті-решт користувачка, знайшовши роботу у м. Києві за своєю спеціальністю, виїхала до столиці.
Подібні історії успіху дуже важливі для наших клієнтів, бібліотекарів та Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів. Саме з метою оцінювання та проведення моніторингу, вивчення питання потрібності бібліотек та їх ролі у житті громади, до центральної бібліотеки завітала представник Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) на замовлення Програми «Бібліоміст». Одним із методів дослідження стало соціологічне анонімне опитування користувачів нашої бібліотеки. За результатами цього дослідження матимемо можливість краще побачити сучасний стан бібліотечної галузі очима користувачів, зрозуміти потреби та прагнення користувачів і на цій основі краще спланувати програмні заходи. Для того, щоб отримані результати дійсно відображали думки і погляди відвідувачів публічних бібліотек, КМІС розробив репрезентативну вибірку, яка полягає у випадковому відборі сотень бібліотек у всіх регіонах України. До вибірки, випадковим чином, потрапила й наша центральна міська бібліотека ім. О. Журливої. У зв’язку з цим у бібліотеці було проведено опитування поруч із виходом та у приміщенні бібліотеки. Дуже приємним для представника КМІС стало те, що велика кількість відвідувачів дозволила провести моніторинг за досить короткий час в порівнянні з іншими бібліотеками Черкащини. Респонденти виявились дуже привітними обізнаними, щирими та відвертими. Питання: «Чи потрібна бібліотека в місті?» викликало у молодого респондента-користувача, який працював в бібліотеці зі своїм ноутбуком, навіть обурення. Він висловив свою переконливу думку про необхідність публічної бібліотеки як сучасного центру інформації та задоволення її послугами. Тож тепер будемо очікувати на офіційні результати дослідження від міжнародного інституту соціології.

Директор Смілянської міської ЦБС Ірина Огус

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.