Інклюзивний простір: в області розпочали перевірку доступності громадських об’єктів

Зручне середовище доступне кожному. На Черкащині розпочали моніторинг інклюзивності та доступності об’єктів громадської інфраструктури.

Про це інформують у Департаменті будівництва ОВА.

Моніторинг здійснюється працівниками обласного Департаменту будівництва спільно із членами робочої групи з розробки та моніторингу виконання плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Активно долучається до цієї роботи громадськість за участю представника Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю Наталії Капустян.

Під час першого візиту обстежили приміщення залізничного вокзалу в обласному центрі, ЦНАП у Черкасах, приміщення міської ради, а також інші адмінбудівлі. Які мають високий рівень відвідуваності серед населення.

Учасники моніторингу зазначають, що ситуація з безбар’єрністю простору для людей з інвалідністю, як і загалом для маломобільних груп населення, до яких належать всі, хто в той чи інший період життя відчувають труднощі з пересуванням, досить складна. Потреба в пристосуванні простору особливо загострилась з початком вторгнення російської федерації в Україну.

У Департаменті відзначають, що у більшості випадків пристосування об’єктів громадської інфраструктури до сучасних вимог інклюзивності таки можлива. Метою моніторингових візитів є зосередження уваги на проблемних питаннях, які вже існують. У процесі обстеження, моніторингова група надає пропозиції та рекомендації щодо усунення недоліків їх власникам та балансоутримувачам.

Долучитися до цього процесу можуть усі охочі упродовж 2024 року.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.