Інформація для роботодавців

Черкаське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів інформує: Згідно вимог ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” для підприємств, установ та організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, –  у кількості одного робочого місця. У разі невиконання вищезазначеного нормативу підприємству нараховуються адміністративно-господарські санкції.

Санкції розраховуються та сплачуються роботодавцем самостійно в строк до 15 квітня. У разі порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій передбачено нарахування пені.

Підприємства, установи та організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням (до 1 лютого) і щороку, до 1 березня року, що настає за звітним, подають цим відділенням Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма 10-ПІ). Форма звіту затверджена наказом Мінпраці 10.02.2007 №42.

Звертаємо увагу, що ст. 1881 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнена частиною другою такого змісту: невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка  використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

З питань  отримання бланків, правильності оформлення звіту, реєстрації у відділенні та отримання консультацій просимо  звертатися за телефоном  (0472) 54-21-27.

 

Адреса  обласного відділення Фонду:

18000,  м. Черкаси,  вул. Благовісна, 269/105.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *