Хворі на ниркову недостатність черкащани забезпечені доїздом до лікувальних закладів

1584600794_img_7157На Черкащині лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу продовжується. На місцях же визначено механізм доїзду пацієнтів до закладів охорони здоров’я, зважаючи й на карантинні заходи.

Начальниця Управління охорони здоров’я ОДА Лариса Кошова зазначає, що Черкаська обласна державна адміністрація ще в березні звернулася листом до районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного значення, також до об’єднаних територіальних громад, аби на місцях забезпечили транспортування хворих із хронічною хворобою нирок до медзакладів задля лікування пацієнтів методом гемодіалізу.

–У нас в області на сьогодні проживає 270 пацієнтів, які потребують лікування гемодіалізом, – говорить пані Лариса. – І при цьому вони повинні проходити процедуру гемодіалізу мінімум тричі на тиждень по 4 години. А механізм доїзду хворих до медичних закладів в цілому забезпечений. Тобто організовано транспортування шляхом забезпечення автотранспортом або виділена матеріальна допомога для оплати доїзду. Деякі жителі області самостійно дістаються лікувальних закладів, на власних авто.

У містах та районах Черкащини процес доїзду організований по-різному. Приміром, в Умані управління праці та соціального захисту населення постійно надає транспортні соціальні  послуги в межах проекту «Соціальні перевезення Черкащини».

А ось на Драбівщині доїзд до медустанови хворих на ниркову недостатність забезпечують завдяки адресному фінансування в межах  районної комплексної програми «Турбота».

У Черкасах пацієнти також безоплатно доїжджають на лікування за спеціальними маршрутами до обласної лікарні. Дехто з жителів області доїжджає власним автотранспортом.

Нагадаємо, медичну допомогу методом амбулаторного гемодіалізу забезпечують в області, зокрема, в умовах відділення нефрології та діалізу КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» та його 4 філіях на базі: Звенигородської центральної районної лікарні, Золотоніської  районної багатопрофільної  лікарні, Уманської ЦРЛ, Смілянської міської поліклініки ім. Т. Шевченка.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *