Громадський діалог «Бібліотека і громада: співпраця в реаліях воєнного стану».

12 вересня у приміщенні Смілянського культурно-освітнього центру відбулась зустріч представників влади, відділу освіти, молоді та спорту, відділу культури виконавчого комітету Смілянської міської ради, представники ГО у форматі Громадського діалогу «Бібліотека і громада: співпраця в реаліях воєнного стану».

На початку діалогу виступила директор ЦБС Ірина Огус, яка презентувала роботу публічних бібліотек міста у період військового стану, участь у міських та міжнародних проектах.

Виступила заступник міського голови з гуманітарних питань Тетяна Карло, яка підкреслила важливу роль публічних бібліотек у інформаційному житті громади, значну роботу з особами з когорти ВПО.

Начальник відділу культури Ірина Бобошко розповіла про покращення умов роботи бібліотек-філій, проведені ремонти в дитячих бібліотеках.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Трушкова розповіла про тісну співпрацю публічних та шкільних бібліотек, яка значно посилилась після переїзду міських бібліотек у шкільні приміщення.

Також активну участь у діалозі взяли: місцевий письменник, член Національної спілки письменників України Анатолій Горбівненко, журналіст КП «Медіа-центр» Юлія Харченко, керівник ГО «Територія гідності» Анатолій Терещенко, бібліотекар школи №10 Валентина Чорноморець, відвідувачі публічних бібліотек з числа ВПО – Людмила Сенченкова (із Херсонщини), Олександр Соколовський (з м. Харків).

Від виступаючих прозвучали різні пропозиції та ідеї стосовно роботи бібліотек у період воєнного стану. Це й: поповнення книжкового фонду україномовною літературою взамін вилученої російської, створення фонду електронних книжок, залучення волонтерів до роботи з читачами-військовими тощо.

В результаті діалогу, було вирішено розробити та затвердити міську Програму розвитку бібліотечних закладів на 2024-2028 роки.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.