Головний лісничий Смілянського лісгоспу проінформував щодо вирубки у мікрорайоні Загребля

30729530_573910576309407_6566592597119205376_n18 квітня відбулася зустріч керівників ряду струкурних підрозділів виконавчого комітету, міських засобів масової інформації з головним лісничим державного підприємства «Смілянське лісове господарство» Денисом Івлєвим. Останнім часом в соціальній мережі з’явилося багато публікацій та звернень, пов’язаних із проведенням вирубки на території лісового масиву мікрорайону Загреблі, яке знаходиться у віданні державного підприємства.

Про це інформує офіційний сайт Смілянської міської ради.

Головний лісничий пояснив, що внаслідок випадіння великої кількості снігу (до 47 см) взимку, було ушкоджено біля 1030 дерев – біля 30%. Тому ДП «Смілалісгосп» змушено провести вибіркову рубку дерев, про що попередньо була повідомлена обласна екологічна служба. 12 квітня у зв’язку із зверненням Олександра Байди, голови військово-патріотичного об’єднання ветеранів АТО Черкаської області «Справедливість» була проведена позапланова перевірка за участю старшого державного інспектора з охорони навколишнього середовища Черкаської області Миколи Сидоренка, державного інспектора з охорони навколишнього середовища Черкаської області Юрія Борисенка, в.о. директора ДП «Смілянське лісове господарство» Володимира Биченка та головного лісничого підприємства Дениса Івлєва. Державним інспекторам були пред’явлені всі документи щодо правомірності проведення рубки.

Головний лісничий наголосив на необхідності проведення рубки, адже у наслідок пошкодження дерев частина стовбурів опинилися на землі. При висиханні дерев може виникнути загроза «низової» пожежі, яка може перерости у «верхню» пожежу і з нею значно важче впоратися. До кінця місяця планується привести масив до повного порядку та біля міської лікарні буде проведена досадка дерев на площі біля 1 га.

Секретар ради Костянтин Синьогуб наголосив на обов`язковому інформуванні міської влади щодо проведення подібних робіт у лісових масивах, розташованих на території міста. Начальник інспекції з благоустрою, екології та забудови міста Олександр Яценко проінформував про співпрацю з питання вирізки аварійних дерев (до 30%) на території лісового масиву міста (складає 14 га). Начальник інспекції також зазначив, що у лісових масивах, які знаходяться під віданням міської ради, жодної вирізки дерез не відбувається. Інспекція планує провести повне обстеження для підрахунку необхідних коштів для проведення планових вирізок, а «Смілалісгосп» допоможе зробити вимітку.

Наприкінці місяця заплановано провести ще одну подібну зустріч.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *