Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко про ліквідацію наслідків негоди

тттНегода, що накрила Черкащину 1 липня, завдала збитків на близько 400 млн грн. Це за попередніми підрахунками. За класифікатором, ми маємо надзвичайну ситуацію регіонального рівня.

В епіцентрі негоди опинилися Золотоніщина та Чорнобаївщина. Також постраждали Уманський, Черкаський, Канівський, Драбівський, Катеринопільський і Шполянський райони.

 

  • про наслідки

 

У ту суботу був знеструмлений аж 181 населений пункт по області. Найбільше – в Золотоніському районі. Наше першочергове завдання було відновити енергопостачання до важливих об’єктів інфраструктури (насосних станцій, очисних споруд, лікарень тощо). Це зроблено в перші дні. Натепер уже ввімкненні й усі трансформаторні підстанції, відновлено електропостачання до більшості населених пунктів. Решта – найближчим часом.

У постраждалих районах уже тривають відновлювальні роботи. Усі дороги стали проїзними в перші дні опісля негоди – звідти оперативно поприбирали повалені дерева та гілля. Водночас маємо масштабні наслідки негоди. Вітер позривав дахи з численних будинків і на об’єктах соціальної інфраструктури. Приміром, у Чорнобаї розкрито 85% приватного сектора. Також буревій завдав значних збитків сільгоспвиробникам. Знищено близько 25 тис. га посівів. А ще – понівечено господарські будівлі, виробничі приміщення тощо.

 

  • про відшкодування

 

Ми розраховуємо на спрямування коштів із державного бюджету на подолання наслідків негоди. Також залучаємо ресурс обласного та місцевих бюджетів. Я мав відповідну розмову з Віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком. Зараз ми готуємо необхідний пакет документів. На жаль, це дуже об’ємна та забюрократизована процедура. Тому місцеві керівники отримали завдання мобілізуватися, щоби максимально швидко підготувати всі необхідні документи. Якщо детальніше про процедуру, то:

  1. Приватний сектор: комісія органу місцевого самоврядування (міської, сільської чи селищної ради) обстежує пошкоджені будинки. Потому складає акти обстеження та дефектні акти із зазначенням необхідної кількості матеріалів на відновлення. Далі ці документи надаються до місцевої РДА, яка узагальнює всю інформацію та надає на розгляд регіональної комісії з питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
  2. Соціальна інфраструктура: комісії РДА й органів місцевого самоврядування проводять обстеження пошкоджених об’єктів. Потому складають акти обстеження та дефектні акти з подальшим виготовленням проектно-кошторисної документації. Далі обов’язкова експертиза проектів (кошторисної частини).
  3. Сільське господарство: комісії РДА й органів місцевого самоврядування проводять обстеження пошкоджених об’єктів із залученням сільгоспвиробників. Ці матеріали погоджують у Торгово-промисловій палаті. Згідно з вимогами Постанови Кабміну № 415 від 29.03.2002 «Про затвердження порядку використання коштів резервного фонду», відшкодування збитків, завданих унаслідок надзвичайних ситуацій, на підприємствах, в яких частка недержавної форми власності становить більше 51%, може здійснюватися тільки на умовах повернення коштів у поточному році. Тому на «надзвичайній» комісії ми озвучили пропозиції розглянути на місцях можливі компенсатори задля підтримки постраждалих сільгоспвиробників: відтермінування орендної плати за землю, плати за паї тощо.

 

  • про допомогу

 

Ми розуміємо, що треба максимально швидко відновлювати пошкоджену інфраструктуру. Тому напряму домовляємося із виробниками будівельних матеріалів, беремо їх у борг, де можливо.

Також я проініціював допомогу від усієї області постраждалим районам – як матеріальну, так і фізичну. Зокрема, звідусіль спрямовані бригади будівельників. Мобілізовані всі служби. Від 1 липня вони працюють у посиленому режимі. Я особисто все контролюю. Такого лиха Черкащина ще не бачила. І лише разом ми зможемо здолати його наслідки.
Прес-центр Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.