Гектар земель водного фонду вартістю понад 28 млн грн повернуто з приватної власності

Черкаська обласна прокуратура упродовж майже 10 років судових розглядів довела незаконність виділення 10 земельних ділянок водного фонду загальною площею 1 га, вартість яких перевищує 28 млн грн.

Так, виявивши у 2014 році безпідставну передачу Черкаською районною державною адміністрацією у приватну власність громадянам для індивідуального дачного будівництва земельних ділянок в адміністративних межах Будищенської сільської ради, прокуратура звернулася з позовом до суду.

У суді прокурор доводив, що земельні ділянки протиправно вибули у приватну власність за категорією земель рекреаційного призначення, оскільки розташовані в межах прибережної захисної смуги р. Вільшанка та Вільшанської захисної дамби, відповідно є землями водного фонду і здійснення на них дачного будівництва може призвести до непоправних наслідків, руйнації гідротехнічної споруди, затоплення населеного пункту і сільськогосподарських угідь, які розташовані в заплаві річки Вільшанка.

У 2016 році позов прокуратури задоволено. Черкаський районний суд скасував розпорядження Черкаської РДА в частині передачі у власність громадян зазначених земельних ділянок.
Однак у подальшому встановлені факти неодноразового переходу права власності на оспорені земельні ділянки за договорами купівлі-продажу, їх поділу та об’єднання.

Для витребування цих земельних ділянок в останніх набувачів у 2019 році прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.

Проте суд відмовив у його задоволенні.

Продовжуючи відстоювати державні інтереси, Черкаська обласна прокуратура звернулася до суду з новим позовом про усунення перешкод місцевій територіальний громаді у розпорядженні та користуванні земельними ділянками водного фонду та домоглася його задоволення лише в суді апеляційної інстанції.

Таким чином, прокуратура захистила інтереси держави в частині гарантування заборони незаконної забудови земель водного фонду та можливості їх використання представникам всієї територіальної громади, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.