Громада перед вибором – об’єднуватись та розбудовуватись чи задовольнятись тим, що є

Про основні аспекти об’єднання територіальних громад розповіла на нараді з сільськими головами Смілянщини керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковальська:

– Реформа місцевого самоврядування пов’язана з добровільним об’єднанням територіальних громад. Ті, хто уже став на цей шлях, часто наштовхуються на проблеми, але йдуть вперед. Не поталанило тим громадам, де лідери воліють залишити все як є, побутує думка «хоч сутужно, але стабільно». Головне зберегти свою посаду, а далі хоч трава не рости. При цьому маніпулюють думкою громадськості, нав’язуючи свою думку. Тому громади сьогодні перед непростим вибором – чи об’єднуватись з сусідами та розбудовувати спільне життя завдяки преференціям, які гарантує громада для ОТГ, працювати над інвестиційними проектами, або ж і надалі задовольнятись тим, що є.

В багатьох областях визріло питання про перегляд затверджених в минулому році перспективних планів добровільного об’єднання територіальних громад. Ті плани не скрізь відповідають бажанням жителів сіл, не кругом розрахована спроможність об’єднаних територіальних громад, ризики, особливість і т.д.

Що ми маємо на сьогодні? Занедбані села. Для того щоб покращити цю ситуацію необхідні кошти. Децентралізація дає такий шанс. Збільшення доходів та можливість раціонально використовувати отримані кошти – це головні чинники, з якими пов’язують успіх керівники об’єднаних територіальних громад.

Олена Миколаївна закликала сільських голів не боятися та активніше братися за справу.

За матеріалами Смілянської РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *