Грип під час вагітності

Небезпека «підхопити» грип чи ГРВІ підстерігає нас на кожному кроці. Особливо гостро це стосується майбутніх мам, тому що вагітність – це сильний стрес для організму. Оскільки частина генетичної інформації успадковується від батька, в тілі майбутньої матері виявляється лише наполовину сумісний з ним плід. Чужорідні елементи – антигени – жіночий організм намагається придушити за допомогою антитіл. Це посилює навантаження на імунну систему, що призводить до її ослаблення. У результаті навіть жінка з міцним здоров’ям в період виношування дитини може стати більш вразливою для інфекційних захворювань і особливо для ГРВІ. Саме тому майбутній матері слід уважно стежити за своїм самопочуттям.
Особливістю цьогорічного сезону гриппу є виникнення пневмоній майже у 10% випадків, а це дуже шкідливо як для організму майбутнього малюка, так і для організму мами. Для того, щоб вберегти себе від зараження вірусом, потрібно дотримуватись таких правил:
– Уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції і триматися від них на відстані не менше 2 метрів;
– обмежити відвідування місць массового скупчення людей та користуватися медичними масками;
– часто провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання;
– прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою серветкою, яку відразу після використання потрібно викинути;
– уникати переохолодження.
Щоб зміцнити імунітет, використовуйте вітамінні комплекси, рекомендовані лікарем, їжте гречану кашу, нежирне м’ясо і рибу, овочі, фрукти, пийте свіжовичавлений гранатовий сік, молоко, кефір, ряжанку.
При першому ж прояві симптомів простудного захворювання майбутня мама повинна звернутись чи до лікаря гінеколога чи до дільничного терапевта.
Шановні майбутні мами!
Якщо вже так сталося і ви захворіли, ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і звертайтесь до лікаря.

Лікар-гінеколог жіночої консультації Юлія Олексієнко

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *