В другій декаді травня спостерігалась хмарна, холодна та надмірно дощова погода. За кількістю опадів декада видалась рекордно дощовою за повоєнний період спостережень.
Середня декадна температура повітря становила +13.6° – на 2° нижче кліматичної норми.
Максимальна температура повітря підвищувалась до +22°. Мінімальна температура повітря знижувалась до +5°. Опади, у вигляді дощу різної інтенсивності спостерігались упродовж 10 днів. Спостерігався 1 випадок (18.05.) з градом діаметром 8 мм. За декаду опадів випало 53 мм – 663 % кліматичної декадної норми та 117 % кліматичної місячної норми. Було встановлено новий рекорд по кількості опадів за декаду – 53 мм проти 50 мм у 2014 році. 20.05. максимальна швидкість вітру посилювалася до 14 м/с, що є несприятливим явищем погоди.
Дощі, разом з прохолодною погодою, зумовили з 14 травня перезволоження верхніх шарів ґрунту та створили сприятливі умови для росту бур’янів та поширення грибкових хвороб сільськогосподарських культур. Але народна мудрість каже: «Якщо травень прохолодний і з дощами, чекай доброго врожаю». Адже, дощі зняли проблему дефіциту ґрунтової вологи, поповнили вологозапаси ґрунту під усіма культурами до рівня достатніх та оптимальних значень.
Прогноз Черкаського Гідрометцентру: під впливом малорухомого балканського циклону в наш край продовжує поширюватися тепле повітря. Тому температурний фон повільно, але зростатиме щодня до кінця поточного тижня. Циклон малоактивний, тому суттєвих дощів не передбачається, проте існує висока ймовірність утворення локальних гроз, особливо в денні години з короткочасними дощами різної інтенсивності.
Нестійкий характер погоди з коливаннями атмосферного тиску і вологості повітря може негативно позначатися на самопочутті людей, знижувати увагу водіїв.
Радіаційний фон на Смілянщині становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.
За даними метеостанції Сміла
Залишити відповідь