Фітосанітари попереджають про зростання кількості гризунів на полях Черкащини

мишаПогодні умови зими і відсутність снігового покриву сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. У заселених гризунами багаторічних травах, неорних землях виявлено 4-6 колоній з 2-5 жилими норами в кожній. Про це свідчать дані моніторингу фітосанітарів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

На посівах озимини фахівці відзначають  крайове заселення полів від лісосмуг. Щільність гризунів становить від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній на гектарі. Фітосанітари прогнозують ймовірне зростання  чисельності та шкідливості гризунів в озимині за рахунок міграції їх із заселених площ.

У разі, коли кількість жилих колоній зросте до  3-5 і більше на гектарі, необхідно розпочати обробку посівів шляхом внесення в нори біологічних препаратіві родентицидів, які представлені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Фахівці нагадують, що під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *