Епідемія кору у Черкаській області: смілянські лікарі нагадують про щеплення для дітей

1506692203_de2515d2ad2c4a393fdc85fd62d3263b_xlВ Україні різко погіршилась епідситуація з кору. Зареєстровано ріст захворюваності у 43,3 рази в порівнянні з минулим роком. Це пов язано з тим, що в минулі роки через недостатнє надходження вакцини щеплення проти кору дітям проводилось обмежено. Загалом в області зафіксовано 11 випадків захворювання на кір. В Смілі випадків кору не зареєстровано. Останнім часом імунопрепарати проти кору, епідемічного паротиту, краснухи об єднані в одну комбіновану вакцину КПК. Згідно календаря профілактичних щеплень планова імунізація даною вакциною проводиться в 1 рік та 6 років, інформує лікар кабінету формування здорового способу життя міської поліклініки Раїса Маркова.

Восени минулого року в наше місто надійшла значна кількість вакцини і до кінця року вже вакциновано 1066 і ревакциновано 1857 дітей. Проте, значна кількість дітей залишилися ще не щепленими. Принагідно нагадуємо, що в дитячій поліклініці в наявності 836 доз вакцини КПК. Провести імунізацію нещепленим дітям можна у дитячій поліклініці.

При захворюванні на кір, у хворого раптово підвищується температура тіла, з’являється головний біль, кашель. Обличчя стає набрякле, очі червоні. На обличчі, за вухами, на грудях та спині поетапно з являється корове висипання. Захворювання на кір триває 10-15 днів. Хвороба може привести до втрати слуху, запалення легень, ушкодження мозку.

Кір поширюється дуже швидко і легко. Механізм передачі повітряно-крапельний. У хворого вірус розмножується в епітеліальних клітинах слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, чим зумлвлює кашель, чхання, в процесі яких збудник у величезній клькості виділяється в повітря. Заражена людина починає виділяти вірус в останній день інкубаційного періоду, в дні продроми та в перші дні висипання і становить небезпеку для оточуючих. В разі появи підозри на захворювання на кір хворому потрібно залишатися вдома і викликати лікаря. Не займатись самолікуванням, що може бути шкідливим для здоров я. Кір належить до найпоширеніших хвороб світу, збудником якого є вірус. Єдиним надійним засобом запобігання захворюванню є вакцинопрофілактика.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *