Енергетики Черкащини нагадують: спалювати сухостій в охоронних зонах – заборонено

1599555753_1599555698З настанням осені активізується особлива категорія населення – палії сухої трави. Мешканці приватного сектору та власники дач починають активно наводити порядки у домогосподарствах, знищуючи вогнем усе зайве – гілки, бур’ян, залишки городини. Особливо небезпечно це робити в охоронних зонах ліній електропередачі та поблизу електроустановок, інформує пресслужба ПАТ «Черкасиобленерго».

Енергетики нагадують: під дротами та поблизу енергетичних об’єктів розводити багаття категорично ЗАБОРОНЕНО. Вогонь та висока температура можуть спричинити замикання, а інколи навіть аварійне вимкнення лінії. При цьому може статися обривання проводу і як наслідок – удар струмом, який нерідко закінчується летально.

Ситуація зі спалюванням сухої трави лише погіршується, хоча просвітницька робота в цьому напрямку ведеться досить активно, населенню систематично надається інформація про шкоду спалювання сухої трави для здоров’я людини, наводяться наочні приклади того, як це шкодить тваринам. При цьому головні аргументи паліїв досить банальні – «Це цілком безпечно» і «Так робили мої діди, і я робитиму». Аби трохи втихомирити щирих прихильників традицій, законодавець врішив покарати їх гривнею.

Тож Верховна Рада суттєво збільшила штрафи за спалювання сухої трави. Мінімальна сума штрафу зросла із максимальних 170 гривень до 5100 гривень. Відповідний закон ухвалили у квітні цього року.

У разі виявлення загоряння в охоронних зонах ліній електропередачі або на іншому об’єкті енергетики негайно повідомте за телефоном “101” пожежно-рятувальний підрозділ або зверніться за багатоканальними номерами кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» (0472) 33-87-87, (093) 170-40-57, (050) 434-87-87, (067) 690-48-48.

Бережіть себе і своїх близьких! Не нехтуйте правилами безпеки!

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.