Експорт, імпорт та капітальні інвестиції: як співпрацює Черкащина із країна Євросоюзу

День ЄвропиЩорічно, починаючи з 2003 року, у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

Основними партнерами у зовнішньоекономічній діяльності підприємств області з європейськими країнами є країни Європейського Союзу, повідомляє Головне управління статистики у Черкаській області.

У 2019 році до країн Європейського Союзу спрямовано 40,1% експорту усіх товарів та імпортовано 63,1% від загального обсягу. В експорті до європейських країн понад 64% товарів припадало на Нідерланди, Німеччину, Іспанію, Італію, Польщу.

Найбільші імпортні поставки товарів надходили з Угорщини, Словаччини, Німеччини, Польщі – більш ніж 76% товарів, імпортованих з Євросоюзу. Найбільшим попитом у країнах ЄС користувалися продукти рослинного походження (58,7% від експорту до ЄС), жири та олії тваринного або рослинного походження (8,4%), деревина і вироби з деревини (7%).

У структурі імпорту з країн ЄС переважали мінеральні продукти (49,1%), механічні та електричні машини (14,7%), продукція хімічної та пов`язаних з нею галузей промисловості (8,3%).

На кінець 2019р. в економіку області нерезидентами країн ЄС вкладено 149,4 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або 41,8% загального обсягу.

Головними інвесторами, якими залучено 80,3% загального обсягу акціонерного капіталу з країн ЄС, виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 55 млн.дол.США, Німеччини – 19,2 млн.дол., Чехії – 18,8 млн.дол., Франції – 15,5 млн.дол. та Іспанії – 11,4 млн.дол.

Найбільш привабливою для іноземних інвесторів є переробна промисловість – 59,2% від прямих інвестицій, залучених з країн ЄС.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *