Досвід формування класного колективу через призму морально-етичного виховання

IMG_20181024_100352Одним із основних завдань сучасної школи є формування у дітей емоційного інтелекту та загальнолюдських духовних цінностей. Серед них – доброта, любов та повага до ближніх.

Сьогодні стає очевидним, що будь-які порушення або відсутність культури поведінки, її моральних норм, негативно відбиваються на моральному та емоційному стані суспільства, його фізичному та психічному здоров`ї. Тому велику увагу педагоги школи №3-колегіуму приділяють формуванню класного колективу на засадах морально-етичного виховання.

У своїй роботі вчителі опираються на особистісний підхід, і це створює умови, за яких кожен учень у самому собі та в інших бачить особистість, поважає особисту гідність, гідність інших. Будують взаємини з вихованцями на основі любові, діалогу, взаємної довіри і поваги одне до одного. Це є головними умовами формування дружного, здорового класного колективу.

Чудовий результат в початковій школі дає вивчення творів для дітей Василя Сухомлинського. Розкриваючи суть моральних цінностей на конкретних прикладах у казках та оповіданнях, педагоги розвивають і збагачують духовне життя кожної дитини.

Діти не просто читають та роблять певні висновки, а й інсценізують твори (на фото) і знайомлять з ними інших дітей нашої школи. В цій справі класні керівники тісно співпрацюють із шкільним бібліотекарем Любов’ю Дмитрівною Полівенко.

Народна мудрість стверджує, що дитина краще розуміє і запам’ятовує, коли бачить, а не чує. Тільки в  органічній єдності прикладу та практики можна виховати людину з високими моральними переконаннями. Діти вчаться правильно розуміти поняття „ дружба ” і  „ товаришування ”,  в них з’являється бажання бути хорошим товаришем, вчаться доброзичливо ставитись до людей, подавати в разі потреби їм допомогу, відповідати за доручену справу, не підводити свій клас, бути дисциплінованими, вміти розрізняти хороші і погані вчинки людей, справедливо оцінювати свої дії та дії товаришів.

Алла Яковенко,

вчитель початкових класів школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *