До уваги роботодавців! Нова генеральна угода на 2016-2017роки

Український Уряд уклав з всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців та всеукраїнськими об’єднаннями професійних спілок тристоронню Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики та трудових відносин в Україні на 2016 – 2017 роки.

Генеральну Угоду укладено на 2016-2017 роки відповідно до законів України: «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог в Україні».  Положення Генеральної угоди є обов’язковими для врахування, зокрема, під час розроблення та укладення галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод й колективних договорів, суб’єктами, що перебувають у сфері дії усіх сторін-підписантів: це 95 всеукраїнських профспілок, які представлені п’ятьма репрезентативними об’єднаннями профспілок; 93 організації роботодавців та їх об’єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), які представлені чотирма всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців; органи виконавчої влади, які представляє Кабінет Міністрів України.

Отже, якщо ваше підприємство входить до організації роботодавців, яка є  підписантом Генеральної угоди, гарантії в колективному договорі мають бути не нижчими за ті, що закріплені в цій угоді (тобто колективний договір потребує перегляду).

Економічний блок Генеральної угоди містить домовленості сторін щодо вжиття спільних заходів, спрямованих на розвиток внутрішнього ринку, підтримку вітчизняного виробництва, вирішення проблемних питань економічного розвитку та діяльності бізнесу, зокрема в частині інвестиційної діяльності, кредитування реального сектору та інші заходи.

У соціальному блоку значну увагу приділено питанню погашення заборгованості із заробітної плати та вжиття заходів з метою недопущення її виникнення. Крім того, цей блок містить низку домовленостей з питань охорони праці, соціального захисту, гуманітарних питань, молодіжної політики, задоволення духовних потреб населення.

Л. Настіч,головний спеціаліст відділу

з питань праці та охорони праці

ВК Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.