До кінця тижня у нашому краї будуть панувати грозові дощі, а також стане тепліше

погода прогнозПричина ПРОХОЛОДНОГО ТРАВНЯ 2022 – домінування впливу атлантичних циклонів. Один з них «EMMELINDE» наразі закидає у наш регіон холодне повітря з північних широт.

23-24 травня погоду Черкащини формує антициклон «ZEUS», тому новий робочий тиждень стартує помірним денним теплом 12-17°. В нічні години при малохмарному небі вихолоджування земної поверхні остудить повітря до 3-8°. Атмосферний тиск зростатиме і буде відповідати кліматичній нормі. Тільки вітер північних румбів, який вже втомив черкащан своїми «гастролями», хоч і збавить свою швидкість, але продовжить господарювати.

Із середи ЗНАЧНО ПОТЕПЛІЄ, температурний фон нарешті повернеться у своє «кліматичне русло», а стовпчики термометрів ШТУРМУВАТИМУТЬ позначки 20° і вище. Таким чином, весна 2022 остаточно поверне втрачені теплі позиції.

26-29 травня атмосферні фронти атлантичних циклонів, які будуть рухатися по більш північним широтам проявлять себе ГРОЗОВИМИ ДОЩАМИ, рвучким вітром та подальшим ПІДВИЩЕННЯМ температури вночі 9-14°, вдень 19-24°.

ЗА ПОПЕРЕДНІМИ ОЦІНКАМИ, розраховувати на більш РЯСНІ ДОЩІ можна 30-31 травня, з впливом атмосферних фронтів Середземноморського циклону. Але це вже інша синоптична історія.

Купальний сезон на Дніпрі на Черкащині в середньому розпочинається – 23 травня, коли вода прогрівається до 18º. Але в цьому році він затримується. Сьогодні на ранок температура води лише 15°.

Завдяки дефіциту дощів, який з початку травня становить 50-70%, в лісах області утримується НАДЗВИЧАЙНА 5 класу пожежна небезпека.

Внаслідок останніх дощів пожежна небезпека тимчасово зменшилася: у Смілі, Чигирині та Каневі до високої 4 класу, у Жашкові незначної 2 класу.

Під керівництвом циклонів, погода залишається нестійкою, але вже теплішою, розповіли в обласному гідрометцентрі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *