До кінця тижня на Черкащині будуть час від часу зливи та грози

погода червеньЗа прогнозом погода поточного тижня на Черкащині буде нестікою та вологою. Причиною тому стане циклон південного походження, який буде «топтатися» поблизу східних кордонів країни.

У такій обстановці щодня після обіду, шумітимуть зливи та гримітимуть грози. При проходженні купчасто-дощової хмарності вірогідні також пориви вітру 15-20 м/с і «мозаїчний» град. При цьому, температурний фон суттєво не зміниться: вночі +10..+15º, вдень +19..+24º.

У наступні вихідні очікуємо перерву в опадах. Але на стійку та спекотну погоду розраховувати не варто, зазначив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Аналізуючи останні 30 років, у більшості випадків травень був дощовий. І як правило, після нього дощовий був і червень. В окремі роки опадів випадало удвічі більше ніж у травні.

Така погода підтримує оптимальні вологозапаси у ґрунті, а це гарант доброго врожаю ранніх хлібів. Проте, заважає роботам по заготівлі сіна, сприяє розвитку збудників грибкових хвороб, в першу чергу на полуниці, яка дозріла.

Небезпечна, нестійка, хоча і тепла погода, з грозовими дощами, вимагатиме підвищеної уваги, зазначають метеорологи.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *