До кінця грудня в районах та ОТГ Черкащини мають затвердити власні бюджети

d57a2ac45de737181fa472919c31ff98_XL_resizeФінансові органи райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад отримали усі параметри для формування місцевих бюджетів. Їх рекомендують затвердити до 25 грудня. Про бюджетні новації розповіла директор Департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко на координаційній нараді.

Вона нагадала, що 14 листопада Уряд ухвалив Держбюджет на 2020 рік.  Серед новацій Наталія Кравченко виділила такі:

  1. З 1 квітня 2020 року заплановано передати до державного бюджету оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я. Фінансування енергоносіїв при цьому залишається на плечах місцевих органіввлади, також вони можуть надавати додаткові кошти на фінансову підтримку закладів охорони здоров’я. Тож райони та громади повинні напрацювати чіткий план дій щодо визначення потреби у фінансовій підтримці таких закладів, її розподілу між ними, прийняття відповідних місцевих програм. Тобто рай лікарня має мати спільний бюджет.
  2. Фінансування пільг та субсидій населенню на тверде паливо та соціальних допомог сім’ям з дітьми буде здійснюватися Міністерством соціальної політики без надання субвенцій місцевим бюджетам.
  3. Обсяги державних та обласних інвестиційних коштів (Державний фонд регіонального розвитку, обласний екологічний фонд) будуть розподілятится з метою отримання максимального ефекту у відповідних галузях.

Між тим, за 10 місяців 2019 року власні доходи загального фонду місцевих бюджетів області виконано на 102%. Понад затверджені радами завдання надійшло 132 млн грн. Не забезпечили виконання планових показників міста Черкаси і Сміла, 9 об’єднаних територіальних громад та 2 районних бюджети.

Джерело: сайт Смілянської РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *