До 12 років позбавлення волі загрожує трьом членам злочинного угруповання

Прокурори обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої групи, які шахрайським шляхом заволоділи майном громадян та легалізували кошти, здобуті злочинним шляхом.

За даними слідства, організатор угруповання, раніше судимий за вчинення корисливих злочинів, телефонував на випадково обрані номери та представлявся потерпілим їхнім родичем або знайомим, після чого просив позичити гроші, мотивуючи це раптовими складними життєвими обставинами.

Така «позика» мала відбутися шляхом перерахування потерпілими грошових коштів на номер мобільного терміналу або банківської картки.

Потерпілі, не перевіряючи,майже одразу погоджувалися на прохання шахрая та перераховували гроші за вказаними реквізитами.

До своєї схеми збагачення організатор залучив двох осіб. Один з них відкрив в різних банках декілька рахунків для використання при перерахунку потерпілими коштів та подальшого їх виведення в готівку.

До злочинних повноважень іншого учасника входило зберігання одержаних шахрайським шляхом коштів та вжиття заходів, спрямованих на продовження злочинної діяльності групи, в тому числі придбання нових сім-карт та передача їх у місця позбавлення волі організатору.

Таким чином члени організованої групи заволоділи коштами громадян з різних регіонів України на загальну суму понад 170 тис. грн.

Окрім того, встановлено, за вказівкою організатора один із членів групи перерахував частину коштів як заставу для звільнення з-під варти свого спільника.

У разі доведення вини усім членам організованої групи загрожує позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.