Діджиталізація освітнього процесу

b2ap3_large_6Сучасний освітній процес неможливо уявити без цифрових технологій, тому Концепція реформування загальної середньої освіти в Україні передбачає впровадження сучасного освітнього середовища, включаючи інформаційно-комунікаційні технології.

 

Як зазначає Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, всеукраїнський показник співвідношення учнів на 1 компʼютер повинен дорівнювати хоча б 10.

У Черкаській області кількість учнів 1-11 класів на 1 компʼютер знаходиться на рівні 6 (5,7), а 5-11 класів – 4 (3,7), інформують у Департаменті освіти і науки Черкаської ОДА.

Наразі у закладах загальної середньої освіти Черкаської області за рахунок різних джерел фінансування встановлено 14 990 одиниць компʼютерної техніки, у тому числі 842 навчальні компʼютерні комплекси. Водночас можна прослідкувати позитивну динаміку щодо покращення кількісних та якісних показників забезпеченості закладів освіти комп’ютерною технікою. Так упродовж 2018-2019 навчального року придбано 1 040 сучасної техніки, що на 50 одиниць більше за попередній рік.

На базі шкільних методичних кабінетів, інформаційно – ресурсних центрів створено робочі місця для вільного доступу педагогічних працівників до електронних інформаційних ресурсів. Шкільні методичні кабінети забезпечені ліцензійним системним та педагогічним програмним забезпеченням (8 232 одиниці).

У закладах загальної середньої освіти області для якісної організації освітнього процесу використовується 537 інтерактивних дошок та 1 330 проекторів.

У рамках реалізації обласної програми „Сто відсотків” упродовж 2011-2018 років пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації 16 563 педагогічні працівники, упродовж минулого навчального року – 2 070.

Усі вчителі області (100 %) володіють інформаційно-комунікаційними технологіями.

Одним із завдань Нової української школи є діджиталізація освіти, що передбачає забезпечення швидкісним доступом до мережі Інтернет та компʼютерами закладів освіти, впровадження національної електронної освітньої платформи. Тому пріоритетним завданням Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та органів управління освітою на 2019-2020 навчальний рік є покращення якості Інтернетного звʼязку та оновлення і поповнення закладів освіти сучасною компʼютерною технікою.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *