Детально про нововведення з податку на додану вартість з 1 січня 2017 року

Про нововведення з податку на додану вартість розповів у черговому відео огляді податкових змін – 2017 перший заступник начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Микола Гріднєв.
Новації викладено по трьох блоках: адміністративні зміни; зміни щодо основних елементів податку та зміни щодо податкових накладних.
Так, реєстрація податкових накладних можлива протягом 365 днів з дня їх складення. Змінені штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування від 61 до 365 днів – 40% суми ПДВ зазначеної у такій податковій накладній/розрахунку та за не зареєстровані податкові накладні понад 365 днів – 50 %  суми податку.
До 31 грудня 2017 року не застосовуються штрафні санкції за помилки, допущені при зазначені у податковій накладній коду товару за УКТ ЗЕД і/або коду згідно ДКПП.
Не застосовуються штрафні санкції за заниження сільськогосподарськими підприємствами – платниками спецрежиму податкового зобов’язання з податку на додану вартість або завищення бюджетного відшкодування, які виникли внаслідок порушення порядку розподілу податкового кредиту за період з 1 січня 2016 по 1 січня 2017 року.
Подовжено до 1 січня 2019 року використання касового методу для постачальників електроенергії, вугілля та послуг з водопостачання.
З 1 липня для платника – покупця складена і зареєстрована податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, будуть достатньою підставою для нарахування податкового кредиту, без будь-якого іншого додаткового підтвердження.
З 1 липня запрацює система ризиків щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та буде можливим зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Період з 1 квітня до 1 липня є перехідним періодом, під час якого вказана система працюватиме у тестовому режимі.
Докладно про це та інші новації з ПДВ дивіться у спеціальному відео огляді на каналі Головного управління ДФС у Черкаській області «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=oc_EO8eNZvY
Презентація: http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/281664.html
Додаткові питання ставте у коментарях до відео або на адресу help_payer@ukr.net
19 січня запланований відео запис відео консультації «Відповіді на ваші запитання: ЄСВ». Питання для висвітлення можна направляти на адресу help_payer@ukr.net Також готуються відео огляди з висвітлення нововведень щодо справляння податку на майно і єдиного податку для юридичних осіб та заповнення декларації підприємцями на загальній системі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *