Державному виконавцю, який «дописав» борг за аліменти, загрожує до 3 років ув’язнення

4567890(6)Смілянська місцева прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зловживання державним виконавцем своїми повноваженнями та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Установлено, що працівник державної виконавчої служби одного із районів Черкаської області під час виконавчого провадження про стягнення із громадянина аліментів на утримання неповнолітньої дитини, порушуючи вимоги чинного законодавства, зловжила своїми повноваженнями, щоб отримати неправомірну вигоду. Державний виконавець, достовірно знаючи про відсутність заборгованості, внесла до розрахунку заборгованостей завідомо неправдиві відомості щодо залишку несплачених аліментів. Після цього винесла постанову про арешт коштів боржника та наклала обмеження щодо використання конституційних прав, чим завдала останньому істотної шкоди.

За результатами досудового розслідування службовій особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу, а також проводяться всі необхідні слідчі дії, спрямовані на повне, всебічне та об’єктивне дослідження всіх обставин кримінального провадження й прийняття кінцевого процесуального рішення відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства.  

Довідково: за вчинені кримінальні правопорушення особі загрожує до 3 років обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *