Держава проводитиме моніторинг довкілля в галузі охорони атмосферного повітря

Минулого тижня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 серпня № 827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря», якою затверджено новий Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

Про це інформують в управлінні екології та природніх ресурсів Черкаської ОДА.

Порядком визначено механізм організації та здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, взаємодії органів виконавчої влади у процесі здійснення такого моніторингу і забезпечення зазначених органів інформацією для прийняття рішень, пов’язаних із станом атмосферного повітря, та інформування населення про такий стан.

Для здійснення цілей моніторингу атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря територію держави поділено на зони та агломерацій. Порядком визначено 25 зон (межі зон збігаються з межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць) та 24 агломерації (межі агломерацій збігаються з межами відповідних міст).

Відповідно до Порядку, в регіоні визначено зону «Черкаська» (територія Черкаської області) та агломерацію «Черкаси» (територія обласного центру).

Обласним державним адміністраціям та міським радам, що виконують функції і повноваження місцевого самоврядування на території відповідної агломерації, в рамках виконання вимог постанови необхідно в першу чергу визначити у своєму складі структурний підрозділ , або виконавчий орган, що виконуватиме функції органу управління якістю атмосферного повітря, оприлюднити ці дані в засобах масової інформації.

Наступним етапом є створення комісій з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

В річний термін необхідно розробити програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та подати їх на погодження Міністерству енергетики та захисту довкілля України.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *