День фінської освіти в Україні

IMG_20190315_130419_HDR15 березня в Києві, в НСК «Олімпійський», в рамках міжнародного проекту «Навчаємось разом» пройшов масштабний освітянський захід – міжнародний семінар «День фінської освіти в Україні». На захід з’їхались керівники інститутів післядипломної освіти, методисти, директори пілотних закладів НУШ з різних куточків України, щоб обговорити питання розвитку вітчизняної освіти, дізнатись про досвід роботи фінських партнерів, намітити шляхи розвитку та співпраці. Смілянську освітянську спільноту на заході представляли директор школи №3-колегіуму Тетяна Карло та заступник директора Світлана Рогач.

На відкритті заходу з вступним вітальним словом від Кабінету міністрів України виступив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. Від Міністерства освіти і науки України вступне слово виголосив перший заступник міністра Павло Хобзей. На питання «Чому Фінляндія підтримує освітні реформи в Україні?» дав відповідь у своїй промові посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен. Стефан Шленінг, керівник сектору співробітництва представництва Європейського Союзу в Україні, розповів про підтримку ЄС у сфері освіти, про співпрацю та проект «Навчаємось разом». Директор сектору FCG International Антті Карттунен повідомив про реалізацію програми розвитку в Україні. Роман Шиян, директор національної програми, та Арто Ваахтокарі, головний радник проекту, детально описали присутнім перспективи реалізації проекту «Навчаємось разом – Працюємо разом». А генеральний директор Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка Хайнонен описав основи успіху фінської освіти. Підвела підсумки пленарного засідання Міністр освіти Лілія Гриневич у своєму виступі щодо міжнародного співробітництва в українській шкільній реформі. Модератором заходу була відома українська телеведуча Наталія Мосейчук.

Продовжилась робота учасників у серії семи паралельних семінарів, які провели координатори проекту з української сторони та експерти з фінської сторони. Тетяна Карло та Світлана Рогач взяли участь в роботі проектних груп «Підготовка вчителів», «Комунікація», «Освітнє середовище», активно обговорюючи питання та ділячись досвідом роботи щодо підготовки вчителів до реалізації нового навчального плану, особливостей спілкування, комунікації, створення сучасного освітнього середовища в закладі.

Нові знання та досвід, отримані на цьому семінарі, допоможуть іще активніше в школі №3-колегіумі реалізовувати концепцію Нової української школи.  

Прес-центр школи №3-колегіуму

IMG_20190315_130419_HDR IMG_20190315_121300_HDR

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.