Чисельність пенсіонерів скорочується, а чоловіки живуть після виходу на пенсію до 4 років

пенсіонерЧисельність пенсіонерів скорочується, а чоловіки живуть після виходу на пенсію до 4 років. Так говорить статистика, інформує на сторінці Facebook голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко. Це відбувається при зростанні середнього віку життя як жінок, так і чоловіків. За перший квартал поточного року кількість пенсіонерів зменшилась на 80 456 осіб. За останні чотири роки їх кількість скоротилася на 6,2%. За даними Пенсійного фонду України станом на 1 квітня 2019 року їх чисельність 11 389 900 пенсіонерів. 

Експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували на скільки змінилась чисельність пенсіонерів у регіонах за перший квартал 2019 року і де відбулося найбільше скорочення.

У Черкаській області їх 407 575. Зокрема, у нашому регіоні з початку року їх кількість зменшилась на 0,7%. Це один із найнижчих показників.

Ще у 21 регіоні України чисельність пенсіонерів за чотири місяці зменшилася від 0,6% до 1,3%.

Лідером по кількості пенсіонерів в Україні, на 1 квітня 2019 року, є Дніпропетровська область, де нараховується 955 617 осіб, а в Чернівецькій області їх найменше – 221 821 людина.

ТОП-5 регіонів, де найбільше пенсіонерів: Дніпропетровська, Донецька, Харківська, Львівська область та Київ. П’ятірка з найменшою чисельністю складається з Чернівецької області, Волинської, Закарпатської, Кіровоградської і Тернопільської областей.

Найбільша середня тривалість життя в Україні для чоловічого населення була зафіксована в 1965 році, і становила 67,9 років. У жінок найбільша середня тривалість життя була зафіксована в 2017 році, становивши 76,7 роки. Чоловіче населення в 2017 році мало середню тривалість у 67 роки.

На повну пенсію за віком чоловік, якщо не маєте відповідного стажу в 26 років, може розраховувати в 63-65 років.

Жінка цього року також збільшує на рік працю, якщо не має стажу, і вийде на пенсію за віком у 61 рік. Що ж ми маємо? Те, що жінка в середньому проживе на пенсію ще 16 років, а чоловік лише 2-4 роки при такий тривалості життя в Україні.

Для порівняння в Австрії пенсійний він складає 60 років для жінок і 65 для чоловіків, при тривалості життя 84,2 роки в перших та 79,4 роки для других. Таким чином жителька Австрії живе не гідну пенсію ще більше 24 років свого життя, а житель цієї країни – майже 15 років.

У Німеччині жінки та чоловіки мають право на пенсію з 65 років, а живуть чоловіки в середньому 78,7 роки, а жінки – 83,3.

Тому ми й бачимо німців, які подорожують усім світом, коли вони закінчують працювати. І це є добрим стимулом для накопичування пенсії. Які є стимули для того, щоб відраховувати в солідарну пенсійну систему в українців? Тому здобуття вищої освіти скорочує стаж праці, при тому що, як в Україні та і за кордоном, розраховувати на більшу заробітну плату через це не варто. При тому що інженерні, і взагалі технічні спеціальності, користуються серед роботодавців найвищим попитом українці віддають перевагу гуманітарним наукам.

Це добре, коли ми вперто йдемо проти течії. Побачимо, як це відобразиться на ринку праці та пенсіях у майбутньому.

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *