Чи розповсюджується звільнення від сплати земельного податку на договори емфітевзису?

земля грошіСеред актуальних питань, які ставлять податковій службі Черкаської області – питання щодо звільнення від сплати земельного податку на договори емфітевзису. Податківці нагадують, емфітевзис є правом користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (ч. 1 ст. 395 ЦКУ).

Якщо особа виявила бажання користуватися чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, вона укладає договір безпосередньо з власником такої земельної ділянки.

Платниками земельного податку, в такій ситуації, є власники земельних ділянок та часток (паїв). У разі отримання такої землі у спадок, новий власник продовжуватиме сплачувати податок на земельну ділянку передану у користування за договором емфітевзису.

На власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) не поширюється право на звільнення від сплати земельного податку, оскільки користування ділянкою на підставі договору емфітевзису не належить до орендних відносин.

Отже, землі, які використовуються підприємством-платником єдиного податку четвертої групи на умовах емфітевзису, оподатковуються і земельний податок сплачується на загальних підставах.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *