Чи мають право вихователі дитячих будинків та прийомні батьки право на допомогу по безробіттю?

У Черкаському обласному центрі зайнятості пояснили, чи мають право батьки – вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки право на допомогу по безробіттю, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Відповідь: ні.

Відповідно до абзацу 2-5 п. 1 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення також належать:

  • непрацюючі працездатні особи, які доглядають за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю 1 групи або особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;
  • батьки – вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
  • особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за нею відповідно до законодавства.

Особи, що відносяться до ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення», не можуть бути визнаними зареєстрованими безробітними, мають право на отримання консультаційних, інформаційних послуг з працевлаштування.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *