Стало відомо, чи були у Смілі групові захворювання на кишкові інфекції та харчові отруєння

У Черкаській області, як і в цілому в Україні, санітарно-епідемічна ситуація, пов’язана із спалахами гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, залишається напруженою.

Про це на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив начальник Смілянського міського управління Держпродспоживслужби Микола Щербаков.

У Черкаській області у 2019 році зареєстровано 5 випадків групових захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння, внаслідок яких постраждала 81 особа, в тому числі 32 дітей. По Україні – 2568 осіб, у тому числі 1322 дітей.

Як свідчать результати розслідувань, основними причинами їх виникнення стали грубі порушення суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність харчових продуктів, санітарно-протиепідемічного режиму, правил особистої гігієни та інше.

У Смілі випадки групових захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння протягом 2019 року не реєструвались.

Впродовж 2019 року фахівці Держпродспоживслужби міста в провели 46 планових та позапланових перевірок об’єктів нагляду, порушення санітарних норм та правил виявлені на 16 (35%) об’єктах. Найбільша питома вага порушень зареєстрована при перевірці об’єкту централізованого водопостачання (100%), закладів оздоровлення та відпочинку для дітей (50%), дошкільних навчальних закладів (37%), лікувально-профілактичних закладів (29%) та ін.

У 2019 році під час комісійних перевірок соціально значимих об’єктів, порушення вимог санітарного законодавства виявлялись у 88% випадків.

З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в місті, зокрема з гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, комісія прийняла відповідне рішення для керівників підприємств харчової промисловості та громадського харчування, структурних підрозділів виконкому.

За інформацією офіційного сайту Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *