Чоловіка, який заликав до повалення влади в Україні, суд змусив читати книжки про історію України

8 вересня Придніпровський районний суд Черкас виніс вирок у справі чоловіка, який дописами у соцмережах закликав до повалення влади в Україні. Його змусили читати історичну літературу.

Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень, передає сайт 18000.

Згідно з матеріалами справи, засуджений восени 2022 року розмістив у соціальній мережі “Фейсбук” допис, у якому, як встановили експерти, містилися заклики до повалення конституційної влади в Україні і фактично військового перевороту. Чоловік відмовився від показів у справі. Водночас він заявив, що щиро кається у скоєному та просив його суворо не карати.

Враховуючи це, а також персону підсудного, зокрема те, що він має на утриманні малолітню дитину та є інвалідом з дитинства, суд призначив йому покарання у вигляді одного року позбавлення волі з іспитовим терміном у один рік.

Крім того, за наступні пів року чоловік має прочитати шість книжок, які є у наявності черкаської публічної бібліотеки імені Лесі Українки. Мова про книги «Ізоляція. Таємні в`язниці Донбасу в оповідях врятованих від тортур та смерті», «Зима наближається», «Євразійський розлам: Україна в добу гібридних викликів», «Україна в епоху війномиру», «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт», “24.02. Щоденник Війни”. Після прочитання кожної із цих книг засуджений має написати твір про власні враження обсягом не менше 150 слів.

Вирок може бути оскаржений у апеляційній інстанції.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.