Чи має право Учасник антитерористичної операції на сході України на призначення пенсії за віком по досягненню 55 років? Пояснює Пенсійний фонд

Згідно з абзацом 6 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років та за наявності страхового стажу не менше як 25 років мають, зокрема, військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях. Згідно з абзацом 2 підпункту 5 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, при призначенні пенсії згідно з абзацом 6 пункту 3 розділу 15 Закону до заяви про призначення пенсії за віком особа додає посвідчення учасника бойових дій та довідку військового комісаріату про період (періоди) участі в бойових діях в складі діючої армії. Форму зазначеної довідки наведено в Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637. При цьому, надання особам, які проходили військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», довідок про службу в складі діючої армії в період бойових дій чинним законодавством не передбачено. Водночас зазначаємо, що Міністерством соціальної політики України опрацьовується проект Закону України «Про внесення змін до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким пропонується доповнити коло осіб, які мають право на достроковий вихід на пенсію за віком особами, які брали безпосередню участь у антитерористичній операції, забезпечували її проведення, перебували безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення та мають статус учасника бойових дій відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також дружини (чоловіки) зазначених осіб, якщо вони не взяли повторний шлюб та батьки осіб, які померли (загинули) під час антитерористичної операції або після, але внаслідок, контузії, каліцтва, пов’язаних з участю у антитерористичній операції.

О.С. Мороз

Начальник відділу обслуговування громадян

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *