Черкасиенергозбут про оплату електроенергії під час воєнного стану

світлоЧеркасиенергозбут надають роз’яснення щодо особливостей оплати рахунків за спожиту електроенергію в умовах воєнного стану.

До підприємства надходить багато звернень, в яких споживачі повідомляють про те, що на час війни рахунки можна не оплачувати, тому що борги, які накопичаться протягом цього періоду будуть «списані».

Це хибна інформація, зазначають у Черкасиенергозбут.

Наразі відсутні будь-які законодавчі акти, які передбачають «списання» заборгованостей або дозволяють не платити за спожиті комунальні послуги.

У постанові НКРЕКП від 25 лютого зазначено, що споживачі мають вживати вичерпних заходів з оплати рахунків за електричну енергію відповідно до договорів.

Якщо ж споживач неспроможний здійснити оплату у зв’язку із дією в Україні воєнного стану, в такому випадку він має обов’язково повідомити про це свого постачальника і надати документи, що обґрунтовують таку неспроможність. Також Постанова відмічає, що саме споживач повинен ініціювати укладення графіка погашення заборгованості.

Якщо споживач не оплачує рахунки за спожиту електроенергію і не надає підтвердження про свою неплатоспроможність, постачальник змушений вживати заходів зі стягнення заборгованості у судовому порядку та припинення електропостачання у найкоротші можливі терміни.

Тому усім, хто має заборгованість, радять якомога швидше вжити заходів для її погашення або реструктуризації.Завдяки вчасній сплаті енергетика області функціонує стабільно, а електроенергія постачається в місця, де її потребують: в лікарні, військові частини, на підприємства харчової промисловості і в кожну оселю українців.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.