Черкаським школярам розповіли, чим може бути небезпечний «слайм»

небезпечний слаймЦя іграшка підкорила серця мільйонів дітлахів. Відеоролики з рецептами її виготовлення збирають в Інтернеті рекордну кількість переглядів. Йдеться про слайм – іграшку більш відому як лизун. Основні інгредієнти – клей, тетраборат натрію, зубна паста.

Діти запевняють: «слайм» – ефективний антистрес, який допомагає розслабитися, радує своєю еластичністю та дозволяє навіть надувати бульбашки. Але хімічні іграшки, а саме до таких належить «слайм», можуть бути небезпечними для здоров’я. Насамперед це зумовлено їхнім складом. Тривалий контакт «слаймів» з додаванням небезпечних інгредієнтів зі шкірою може викликати дерматит, інформують у головному управлінні Держпродспоживслужби у Черкаській області.

Про це і не лише розповіла першого навчального дня шестикласникам Черкаської школи № 3 в. о. начальника управління захисту споживачів Алла Рябуха. Зокрема звернула увагу дітей на те, що крохмаль, желатин і целюлоза, які містяться в «лизуні», є поживним середовищем для бактерій і грибів. Тож, через деякий час улюблена іграшка може стати джерелом виникнення інфекційних захворювань.

Принагідно фахівець Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області розповіла ще й про інші улюблені забавки дітлахів – спінери табейблейди. Чим відрізняється якісна іграшка від неякісної? Де слід купувати іграшки? Чим може бути небезпечна неякісна забавка? Відтепер юні черкасці знають відповіді на ці запитання.

А батькам фахівці управління захисту споживачів нагадують, на що  варто звертати увагу при покупці іграшки, аби у подальшому уникнути неприємностей:

1. про якість та безпечність забавки свідчить відповідна документація, яку продавець має надавати на прохання покупця;

2. перед покупкою слід уважно оглянути іграшку: чи достатньо вона міцна, чи не має заводських ушкоджень, чи міцно приєднані дрібні деталі;

3. про безпечність іграшки свідчать відсутність ріжучих країв, гострих кінців, тріщин, вузьких щілин і отворів, куди можна засунути пальці. Для найменших дітокнебезпеку можуть становити ще й іграшки з довгими (більше 15 см) мотузочками;

4. фарба, яка покриває забавку, не повинна легко зніматися; 

5. на упаковці має міститися засторога та попереджувальна інформація державною мовою для зниження ризиків, пов’язаних з використанням іграшки;

6. також шукайте на виробі “Знак” відповідності технічним регламентам. Його наявність засвідчує, що цей товар подарує дитині радість,  а батькам – упевненість у безпеці свого чада. 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.