Черкаським батькам радять, як вибрати безпечну іграшку

іграшкиЗ 21 вересня в Україні посилено контроль безпеки іграшок на ринку – набув чинності оновлений Технічний регламент. Він відповідає вимогам європейського законодавства щодо безпечності іграшок.

Начальник управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Олена Дубова дає поради, як вибрати безпечну іграшку.

Купуючи іграшки, остерігайтесь яскравого забарвлення, адже малеча може взяти її до рота, а фарба може виявитись токсичною і небезпечною для здоров’я. Більше того, фарба ще й може відшаровуватися та потрапляти на руки та в рот дитини. Тож іграшка не повинна «линяти», залишати сліди фарби на руках.

Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, які діти можуть спробувати на смак. Але, не слід думати, що ведмедик чи інша іграшка з хутра буде безпечнішою. Штучне хутро – це ще й потужний алергенний подразник для дихальної системи, адже якщо іграшка неякісна, дитина вдихає найдрібніші часточки фарби. Іграшка повинна бути зроблена з матеріалу, який можна мити та прати.

На етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок або на пакуванні, та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи, як їх уникнути. 

На іграшці або пакуванні до неї повинні зазначати певні попередження, наприклад:

іграшки, що можуть бути небезпечними для дітей віком до трьох років, повинні містити попередження «Не призначені для дітей віком до 36 місяців» або відповідне зображення;

має додаватися інструкція з експлуатації чи правила гри (наприклад, схеми складання, якщо це конструктор), інформація щодо безпечності;

для іграшок на воді – застереження «Використовувати лише у воді, в якій дитина відчуває дно під ногами та під наглядом дорослої особи» та ін.

Якщо не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати. Особливо, коли іграшка має різкий запах та інші видимі дефекти.

Звертайте увагу на те, щоб іграшка була в упаковці. Це найбільш актуально для м’яконабивних виробів. Без упаковки іграшка вбирає в себе шкідливі речовини, збудників хвороб.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.