Черкаські податківці пояснили, яка сума благодійної допомоги не оподатковується

ДФСЧеркаські податківці надають роз’яснення щодо суми благодійної допомоги, яка не включається до оподатковуваного доходу осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО/ООС та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО/ООС.

Відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», на користь, зокрема:

  • фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах;
  • фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Отже, до оподатковуваного доходу платника податку – особи, яка мешкає (мешкала) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО/ООС, та/або вимушено покинула місце проживання у зв’язку з проведенням АТО/ООС не включається благодійна допомога, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, – на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, що виникли у платників податку, визначених п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу. У 2019 році не повинна перевищувати 2086500 грн. (4173Х500).

Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується ПДФО за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 Кодексу (18 відс.), і платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги. Також в частині її перевищення допомога є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах (1,5%).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *